صید 30 هزار تن ماهیان صنعتی در آب های دور
1399/12/04

سالانه حدود 30 هزار تن ماهیان صنعتی توسط شناورهای ایران در آب های دور صید می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: ایران با 1400 فروند شناور صید دارای بیشترین تعداد شناور در آب های دور در بین کشورها است.

سید پرویز محبی افزود: فعالیت در آب های دور علاوه بر بحث صید و کاهش فشار بر ذخایر آب های ساحلی، به لحاظ اهتزاز پرچم ایران در این آب ها حائز اهمیت است، ضمن آن که می توانیم جمعیتی که جویای شغل هستند در این شناورهای صیادی ساماندهی کنیم.

وی با بیان این که مدیریت، سهمیه بندی  صید، و سیاستگذاری های مربوط به صید در آب های دور توسط کمیسیون صید تون ماهیان اقیانوس هند صورت می گیرد، اظهار داشت: برای ایران مهم است که جایگاه خود را در این کمسیون تقویت کند و بتواند در اجلاس های آن شرکت کند.

محبی با اشاره به این که حق عضویت کشورها در کمیسیون صید تون ماهیان اقیانوس هند بستگی به میزان صید کشورها دارد، گفت: حق عضویت سالانه ایران حدود 200 تا 230 هزار دلار است. 

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران یکی از مشکلات مربوط به پرداخت حق عضویت ایران به این کمیسیون را نبود منبعی برای تامین اعتبارات آن دانست.

تعداد مشاهده خبر956 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal