پیش بینی تولید 165 هزار تن قارچ خوراکی در سال جاری
1399/12/12

تولید 165هزار تن قارچ خوراکی در سال 99 پیش بینی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی با بیان این مطلب به خبر نگار ما گفت: امسال تولید 180 هزار تن قارچ هدفگذاری شده که برآورد می کنیم از این میزان، تولید 165 هزارتن آن تحقق یابد.

غلامرضا تقوی، میزان صادرات 9 ماهه قارچ خوراکی را 942 تن به ارزش 2543 هزار دلار عنوان کرد.

وی افزود: این میزان صادرات قارچ خوراکی به کشورهای عراق، حاشیه خلیج فارس (قطر،عمان، امارات)، CIS، ارمنستان و آذربایجان صورت گرفته است.

تقوی درباره اخذ نشان هولوگرام توسط واحدهای تولید قارچ اظهار داشت: امسال واحد جدیدی در حوزه تولید قارچ برای اخذ نشان هولوگرام اقدام نکرده است.

وی با بیان این که در حال حاضر 2880 واحد فعال تولید قارچ خوراکی در کشور دارای مجوز هستند، خاطرنشان کرد: این واحدهای مجاز، محصول مطمئن و سالم تولید می کنند و همگی نشان و برچسب ردیابی دارند.

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی معاونت امور باغبانی در گل و گیاهان زینتی در واحد های گلخانه ای نیز گفت: انتظار داریم در سال جاری تولید گل و گیاهان زینتی به دو میلیارد و 466 میلیون عدد برسد.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و کاهش میزان خرید گل و گیاهان زینتی، پیش بینی افزایش تولید نسبت به سال گذشته برای این محصول دیده نشده و فقط با بکارگیری توصیه های کاربردی برای افزایش عملکرد محصول، افزایش تولید به میزان دو میلیارد و 466 میلیون عدد را انتظار داریم.

تقوی در همین حال اضافه کرد: فروش گل و گیاهان آپارتمانی و فضای باز در بازار داخلی ثبات بیشتری از نظر قیمت دارد.

تقوی یادآور شد که سال گذشته، دو میلیارد و 447 میلیون عدد گل و گیاهان زینتی در کشور تولید شد.

وی درباره بازارهای جدید برای صادرات محصولات گلخانه ای اذعان داشت: کشورهای روسیه و اوراسیا برای صادرات محصولات گلخانه ای و قارچ خوراکی و گل و گیاهان زینتی فضای باز برای بازارهای کشورهای حاشیه خلیج فارس هدفگذاری شده است.

تعداد مشاهده خبر2645 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal